Olyan szép napos idő volt, hogy tettem egy sétát Zugligetben. Mivel egyedül voltam nem kockáztattam meg a túrát. Majd ráveszem a párom....A libegőtől visszafelé sétáltam, csak úgy céltalanul.
A lóvasút végállomásáról már írtam, 2019-ben.
Sajnos a lábazati vakolat nagyon rossz állapotban van
Rábukkantam a Zugligeti Szent Család Plébánia templomra, de bemenni nem tudtam. Ez egy római katolikus templom a XII. kerületben. Almásy Mária, az Angolkisasszonyok rendjének magyarországi főnöknője még a 20. század elején kezdeményezte, hogy épüljön katolikus templom az akkor még meglehetősen ritkásan lakott budai hegyvidéken, a mai zugligeti, virányosi és kútvölgyi városrészek határvidékén.
1913 és 1917 között épült a Szent Család tiszteletére a templom, majd a hozzákapcsolódó, oktatást és nevelést szolgáló intézet, a Rathfarham-i (Írország)
intézeti templom mintájára, neoromán stílusban. Tervezője dr. Hültl Dezső, kivitelező
építész Havel Lipót.
1989. nyarán sok ezer ember jött az NDK-ból Magyarországra, hogy innen tovább tudjanak utazni nyugatra. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat 1989. augusztus 14-én, az azóta
Befogadás napjaként emlegetett napon nyitotta meg első táborát
Zugligeten a keletnémet menekültek számára. A tábor összesen 920 embert tudott befogadni. Szeptember 10-ről 11-re virradó éjszakán Magyarország megnyitotta az Ausztria felé vezető határát.
A templom szomszédságában található a Magyar Máltai Szeretetszolgálat központja és az udvarán áll a Befogadás emlékműve. A két ölelkező mészkő alakját, Rieger Tibor szobrászművész készítette. (2004) A
szobor talapzatán jézusi szavak olvashatók: ,,idegen voltam és
befogadtatok,,.
Nem messze a Zugligeti úton található a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése