Múzeumok Éjszakáján a Szépművészetiben Vasarely kiállítást is megnéztem.
Victor Vasarely (1906-1997) magyar-francia festő, szobrász. 1908-ig Csiszár Győző volt a neve, ezután Vásárhelyi Győző, majd Franciaországban (1930 után) a Victor Vasarelyt használta.
A retrospektív kiállítást születésének 120. évfordulója alkalmából rendezték.
A geometrikus absztrakció, az optikai festészet, vagy „op-art” legjelentősebb képviselője.
Fekete-fehér korszak
Vasarely sakk készlet
Múzeumok
A franciaországi Aix-en-Provence-ban megnyílt a Fondation Vasarely, Pécsen (szülővárosában) pedig ugyanabban az évben 1976-ban az első magyarországi Vasarely Múzeum. 1987-ben Óbudán, a Zichy-kastélyban megnyílt a legátfogóbb Vasarely-gyűjtemény, amely több mint 400 műtárgyat tartalmaz.
A múzeumi shop díszletei, melyek állandó körforgásban vannak
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése